Aveflor

Životní prostředí

Péče o životní prostředí a jeho ochrana jsou myšlenky, které jsou plně v souzvuku s naší filosofií. Uvědomujeme si, že z dlouhodobého hlediska je pro přetrvání lidí na naší planetě nezbytné veškeré aktivity poměřovat jejich dopadem na životní prostředí. Proto již při výběru obalových materiálu, při návrhu formulace vstupuje tento aspekt do rozhodování a snažíme se nacházet takové materiály, suroviny, které jsou neškodné nebo minimálně zatěžující životní prostředí. Do integrovaného systému managementu jakosti jsme zavedli normu ISO 14 001 (více v sekci Certifikáty a povolení), jejíž aplikace napomáhá ekologickému přístupu zaměstnanců ve všech firemních procesech.

Zabezpečujeme:

  • monitoring a kontrolu odpadních vod
  • evidenci a třídění odpadů
  • likvidace nebezpečného odpadu pouze certifikovanou společností
  • vývoj a realizace produktu s ohledem na dopad výrobku na životní prostředí
  • analýza rizik dopadů výroby/výrobku na životní prostředí
  • evidenci, skladování a likvidaci nebezpečných chemických látek a příplatků dle platné legislativy
  • spustili jsme počátkem roku 2023 novou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 150 kWp, která by měla svou výrobou pokrýt celkovou spotřebu elektrické energie v naší společnosti ze 30 %
  • v roce 2024 jsme se připojili do projektu Zelená firma, více o tomto projektu se můžete dozvědět zde.
Sklad

logo-zelena-firma-smal Jsme Zelená firma

Naše společnost se zapojila do projektu Zelená firma a umožňuje tak svým zaměstnancům bezplatně odevzdat vysloužilá elektrozařízení, baterie a akumulátory. Zároveň je tím bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru podporujeme v ekologickém chování a s tím související recyklací, při které se mění odpad na znovu použitelný materiál.
Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou zaměstnanci jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v hlavní budově společnosti. Projekt naší firmě také umožňuje bezplatný svoz a následnou recyklaci velkého elektroodpadu.
Cílem projektu Zelená firma je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.
Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém, která se zabývá organizací sběru, tříděním a recyklací vysloužilých elektrozařízení v celé České republice.

Pokud máte dotaz týkající se životního prostředí a jeho ochrany v naší společnosti, zašlete dotaz pomocí níže uvedeného formuláře. Budeme za to velice rádi, protože chceme být otevřeni vůči Vašim dotazům a případným připomínkám.
Kontaktujte specialistu
Ing. Lucie Šotková
Ing. Lucie Šotková
+420 608 031 386 od 8,00 hodin do 16,00 hodin
Dotaz k problematice ochrany životního prostředí
Máte dotaz? Volejte zdarma
800 900 283
Volejte v pracovní dny 8-16 hodin
AVEFLOR, a. s.
Budčeves 26
507 32 Kopidlno
Česká republika
+420 493 551 111
+420 493 551 057 (objednávky)

Kontaktní formulář
Avelor mapa